Akupresurní matrace BR-180 disponuje 6000 kusy jemných hrotů z tvrzeného plastu. Matrace pomáhá zlepšovat krevní oběh. Uvolňují se endorfiny, které výrazně přispívají ke zlepšení nálady. Dochází k postupnému odbourávání stresu. Délka je 68 cm a šířka 42 cm. Můžete si vybrat konkrétní oblast použití na svém těle.

Blahodárné účinky na tělo

 • 6000 jemných hrotů z tvrzeného plastu umístěných do kruhových destiček
 • akupresurní destičky pokrývají rovnoměrně celou plochu matrace
 • vyrobena ze 100% bavlny a snadno se udržuje
 • odstraňuje svalové napětí
 • odbourává stres
 • přispívá k produkování hormonu štěstí (endorfinu)
 • poskytuje relaxaci a uvolnění mysli
 • zlepšuje krevní oběh
 • tělesná i duševní schránka se postupně dostávají do rovnováhy
 • hmotnost: 600g
 • rozměry: 68x42x3,5cm

„Skvělá podložka, po pár použití už vydržím ležet půl noci, nebo hoďku bez trika. Každé ráno si pošlapu a proberu se!“                                          

Zákaznice Pavlína z Mostu

Akupresurní matrace BR-180 svým vzhledem připomíná standardní tenkou matraci na odpočinek. Zásadní rozdíl spočívá v povrchu, který je složen z 6000 jemných hrotů z tvrzeného plastu. Hroty jsou umístěny do kruhových destiček pokrývající plochu matrace po celém jejím obsahu. Díky tomu působí akupresurní body na vybranou část těla po celé ploše. Matrace má délku 71 cm a šířku 42 cm. Tyto rozměry vývojáři zvolili záměrně, aby si uživatel mohl vybrat konkrétní oblast použití na svém těle. Relaxaci na posteli poseté ostrými hřebíky využívali Indové po tisíce let. Během ležení se dostávali do hlubokého stavu meditace. Hlavní účinek matrace spočívá ve zlepšení krevního oběhu. Uvolňují se endorfiny, které výrazně přispívají ke zlepšení nálady. Dochází k postupnému odbourávání stresu. Tělesná i duševní schránka se dostávají do rovnováhy. Starověká indická metoda, která prošla inovací švédských odborníků, poskytuje jednoduchý způsob, jak snížit stres a dosáhnout hlubokého stavu relaxace. Matrace je vyrobena ze 100% bavlny a snadno se udržuje.

Akupresurní matrace BR-180 se používá následujícím způsobem. Položí se na zem nebo postel. Pokud se rozhodnete použít matraci pro oblast šíje, srolujte ji nebo vypodložte složeným ručníkem. Matraci můžete použít postupně na celé tělo – oblast ramen, horní část zad, bederní oblast, hýždě, stehna nebo lýtka. Na matraci je třeba lehat pomalu. Hmotnost těla se rozkládá postupně a rovnoměrně. První 1 až 3 minuty vám ležení na matraci nemusí být příjemné. Je třeba vyčkat, než si tělo na nový vjem zvykne. Tento pocit je naprosto normální a rychle odezní. Hluboce dýchejte a relaxujte. Postupně ucítíte svalové uvolnění. Aby matrace plnila svůj účel, doporučuje se používání každý den po dobu 15 až 30 minut. Použití po delší dobu rozhodně není zdraví škodlivé. Pokud ucítíte, že je tlak příliš silný, oblékněte si tričko nebo mezi sebe a matraci vložte tenkou pokrývku. Jak si pokožka postupně zvykne, můžete na matraci lehat nahým tělem. Po delší době používání matrace můžete postupně jednotlivé polohy ležení měnit.